Korekta lakieru Kłodzko

Auto Detailing

Korekta Lakieru

Korekta lakieru to proces polerowania auta polegający na pozbyciu się rys, hologramów, zmatowień oraz smug. Ponadto proces ten nadaje głębie i nasycenie koloru oraz gładkość lakieru. Do przeprowadzenia korekty lakieru stosujemy maszyny polerskie typu dual action oraz rotacyjne. Pasty polerskie oraz pady dostosowujemy indywidualnie do każdego rodzaju lakieru. Ważne jest przeprowadzenie wywiadu z klientem na temat stanu technicznego, aby nie uszkodzić danej powierzchni. Przy korekcie lakieru ważne jest, aby sprawdzić miernikiem grubość lakieru, aby go nie przepalić, czyli nie uszkodzić struktury lakieru. Istotny jest fakt czy lakier jest oryginalny, czy też był już poddawany takim procesom.

Przed polerowaniem dokonujemy dokładnego umycia auta (mycie detailingowe) oraz wyczyszczenia z wszelkich zanieczyszczeń drogowych, oraz innych zabrudzeń. Następnym etapem jest dekontaminacja lakieru oraz glinkowanie, aby pozbyć się opiłków metalicznych, smoły, owadów, brudu, pyłu z klocków hamulcowych. Po odpowiednim przygotowaniu samochodu możemy przystąpić do polerowania. Mamy do zaoferowania 3 typy polerowania pojazdu: jednoetapowe, dwuetapowe oraz wieloetapowe. W zależności od kondycji lakieru należy dostosować odpowiednią usługę. Polerowanie „one-step” to usługa dedykowana lakierom mało zniszczonym.

Proces dwuetapowego polerowania skierowany jest do lakierów bardziej wymagających, w pierwszym kroku stosujemy pasty cutingowe, a więc tnące jak największą liczbę zarysowań, natomiast w drugim kroku stosujemy pastę, która nada lakierowi idealną powierzchnię bez smug i hologramów. Wieloetapowe polerowanie dedykowane jest lakierom bardzo zniszczonym, odbywa się na 3 etapach: cięcie, polerowanie oraz wykończenie. Każda z trzech podanych technik doprowadza lakier do stanu idealnego. Niezależnie od zastosowanej usługi lakier należy zabezpieczyć woskiem lub powłoką ceramiczną. Pomaga to w utrzymaniu idealnego stanu karoserii. Należy wspomnieć o tym, że po przeprowadzonej korekcie lakieru należy odpowiednie czyścić swój samochód aby na nowo nie pojawiły się zarysowania. Korekta lakieru to proces nie tylko usuwania zarysowań, ale również zwiększona ochrona na zabrudzenia, poprawienie kondycji karoserii, przedłużenie żywotności lakieru, nadanie połysku, wydobycie głębi koloru oraz poprawa estetycznego wyglądu samochodu.

Zamów bezpłatną wycenę

Pielęgnacja samochodu z zewnątrz

Obserwuj nas!

Śledź nas na Instagramie i Facebooku, dowiesz się o promocjach jak i zobaczysz nasze najnowsze prace!

FACEBOOK
INSTAGRAM